Xiaomi 14 serisinin lansman tarihi resmen onaylandı

Xiaomi, 26 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Beijing saatiyle gerçekleşecek olan Xiaomi 14 serisi telefonlarının lansman tarihini nihayet doğruladı. Bu serinin öne çıkan özelliklerinden biri, dün tanıtılan Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmesi olacak. Ancak en dikkat çekici ayrıntı Xiaomi’nin bu seride ilk kez Leica Summilux lensleri kullanacak olmasıdır. Xiaomi daha önce amiral gemisi telefonları olan Xiaomi 12/13 serisi ve Xiaomi 12S Ultra konsept telefonunda Leica Summicron lenslerini tercih etmişti.

Duyumlara göre Xiaomi 14 serisinde iki farklı model sunacak: Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro. Pro modelinin tasarımı, son zamanlarda yayınlanan görsellerle ortaya çıktı. Görsellere göre, bu modelin ekranı düz bir tasarıma sahip olacak ve bu, önceki modelin eğimli kenar tasarımından bir sapma olacak. Ayrıca, Xiaomi 13 Pro’nun üçlü kamera kurulumuna karşın, dört kamera kurulumu ile geliyor.

Xiaomi 14 serisinin lansman tarihi resmen onaylandı

Xiaomi 14, Geekbench’te 16 GB RAM ile görüldü. Tek çekirdekli testte 2244 puan alırken, çoklu çekirdek testinde 6820 puan aldı. Etkinlikte sadece telefonlar değil, Xiaomi’nin yeni işletim sistemi olan HyperOS de tanıtılacak. Bu yeni işletim sistemi, Xiaomi’nin telefonlarındaki varsayılan işletim sistemi olan MIUI’nin yerini alacak.

26 Ekim’de, Xiaomi 14 serisi telefonlar ve HyperOS hakkında daha fazla bilgi alacağız. Gelişmeleri takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x