İmamoğlu’ndan Avseren’e verdiği ‘rezillik’ tepkisine açıklama: Bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de gerçekleştirilen toplu temel atma törenine katılımın azlığı nedeniyle tepki gösterdiği CHP Sultangazi ilçe Başkanı Kemal Avseren’le ilgili soruya, “Bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi ilçe Başkanı Kemal Avseren’e tepkisinin sorulması üzerine, “Bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız. Çok güçlüyüz” dedi.

İmamoğlu, Başakşehir İSKİ Terkos-İkitelli İsale Hattı açılış törenine katıldı.

İmamoğlu, açılış sonrası alanda inceleme yaptıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Sultangazi ilçe Başkanı Kemal Avseren’e dün açılışta gösterdiği tepkinin sorulması üzerine İmamoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman yanımızda. İlçe başkanımız, belediye başkanımız, yine belediye başkan vekilimiz bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız. Çok güçlüyüz” dedi.

İttifak sorusu üzerine de İmamoğlu, “Biz toplumsal ittifak o kadar bizi besledi ki. Yani bunu çok daha güçlü bir şekilde tarihi bir boyutta İstanbul’da tekrar başaracağız. İstanbul ittifakı, çok güzel olacak” diye cevap verdi.

Ne olmuştu?

İmamoğlu, dün Sultangazi’de düzenlenen bir açılış törenine katılımın azlığından şikayet etmiş, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren’e, “Sen kendi üyene burada büyükşehir belediyesinin temelini duyurmuyorsan, rezillik” diyerek tepki göstermişti. (DHA)

İmamoğlu’ndan CHP ilçe başkanına tepki: Rezillik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x