Bu Oyunlarda Sıfır Şeker Var: Tatlış Atmosferine Rağmen Oyuncuları Zorlayan 11 Oyun

Bazı oyunlar var ki grafikleriyle, hikayesiyle, oyun akışıyla gamer’ları kendine bağlamayı ve ferah esintiler hissettirmeyi başarıyor. Bu ferah başlangıçlar sizi yanıltmasın! Bu oyunlarda çıkacağınız zorlu mücadeleler, başlangıçtaki havayı mumla aramanıza sebep olabilir. ?

11. Spelunky 2

Roguelike klasiklerinden biri olan Spelunky, her jenerasyon gamer’ı tatmin edecek keyifli grafiklere ve rahat bir oyun akışına sahip. Yine de bu tatlı atmosferin seni ele geçirmesine ve gardını düşürmesine izin verme. Oyunun çok tatlı olması, asla kolay olduğu anlamına gelmiyor. Bazen dışarıdan görünen şeyler, içerisindekini yansıtmayabiliyor! ?

10. Cult of the Lamb

Maceradan maceraya sürüklenip kendi takipçilerini toplamak ve tarikatını büyütmek senin ellerinde. Rahat atmosferi, dinlendiren grafikleri ve keyifli oyun akışı insanı kolay bir oyun oynadığına inandırabilir. Yine de zorlu mücadelelere girişmeden önce peşin konuşmamakta fayda var. Her tatlı şey şeker olmayabiliyor. ?

9. Kena: Bridge of Spirits

Hem grafiklerle hem de sempatik karakterlerle tatlı bir dünyaya seyahat ettiğinizi düşünürken birden işlerin kızışmasına ve zorlu mücadeleye koyulmaya ne dersiniz? ?

İlk başta basit ve tatlı bir oyun gibi görünen Kena: Bridge of Spirits, hiç ummadığınız bir anda sizi bambaşka zorluk seviyesinde bir serüvene sürükleyebilir. ?

8. Crash Bandicoot

Köklü bir geçmişi olan Crash Bandicoot, tatlılığıyla sizi kendine bağlamayı başarırken zorluk seviyesiyle de sizi çileden çıkarabilecek kapasiteye sahip. Efsane seri N.Sane Trilogy sürümüyle geçmiş oyunlarının en favori anlarını bir arada sunuyor.

7. Timelie

Hayat zaten zorlu bir bulmacadan ibaret değil mi? ?

Neyse ki Timelie’nin atmosferi tüm bu zorluğu keyifli ve tatlış hale getirecek kadar pozitif. Gerçeküstü dünyalar arasında yolculuk yapacağın bu serüven, zaman zaman heyecandan nefesinin kesilmesine de neden olabilir! Evet, bazen her şey göründüğü gibi çıkmayabiliyor. ?

6. Psychonauts 2

Köstebeği bulup psişik casusluk örgütünün gerçek bir parçası olmak için çıktığın bu yolculukta tehlike, heyecan ve mutluluk seni bekliyor. Bu tatlı ve masalsı yolculuk seni yanıltmasın, giriştiğin mücadele asla kolay olmayacak!

5. Spiritfarer: Farewell Edition

Ölülerin kayıkçısı Stella olarak ruhlarla kuracağın dostluklarda ve keşiflerle dolu yolculuklarında sana bol şans diliyoruz çünkü şansa gerçekten çok ihtiyacın olacak! ?

4. Child of Light

Lemuria Krallığı’nı kurtarmanın ve Black Queen’i alt etmenin anahtarı Aurora’nın ellerinde. Masalsı kurgusu, etkileyici atmosferi ve tatlı grafikleriyle herkesi büyüleyen bu oyun aynı zamanda geceleri uykusuz kalmanın da sebebi olabilir. Nitekim bu mücadele asla kolay geçmeyecek!

3. Hollow Knight

Tatlılığına aldanma! Grafikleri büyüleyici olsa da bu toksik ortamda şövalye olmak hiç de kolay değil. Hele ki birbirinden zorlu boss’lar ve doğaüstü hastalıklar seni beklerken asla! Oyunun yeni versiyonu Hollow Night: Silksong için ise beklemede kal! ?

2. Cuphead – The Delicious Last Course

Dünyanın en tatlı grafiklerine sahip olsa da bazı oyunlar sandığınızdan çok daha zorlu ‘boss’lara sahip olabiliyor. Cuphead efsanesi, tatlılığı kadar zorluğuyla da gamer’ları büyüleyen oyunlar arasında bulunuyor.

1. Celeste

Madeline’in Celeste Dağı’nın zirvesine ulaşmak üzere çıktığı masalsı yolculuk, hem grafikleriyle hem de tatlılığıyla rahat bir oyunun sizi beklediği izlenimi yaratabilir. Lakin her zaman her şey dışarıdan görüldüğü kadar kolay olmuyor! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x