Böyle ahlaksızlık görülmedi!: İsrail Kur’an ayetini kullanarak katliamı haber verdi

İsrail ordusu Çarşamba günü Gazze’nin  güneyine “selin zalimleri yakalayacağı” konusunda uyarıda bulunan Kur’an ayetlerinin yer aldığı broşürler attı. 

Han Yunus şehrinde çekilen video görüntülerinde, İsrail savaş uçakları tarafından atılan kağıt parçalarının yere dağıldığı görülüyor.

Kağıtların üzerinde “Onlar zalimlik yapmaya devam ederken tufan onları yakalayıverdi.” ayeti yazıyordu.

Davut Yıldızı sembolü ve İsrail ordusu logosunun yanında yer alan metinde, İncil’de Nuh olarak bilinen Hz. Nuh’un hikayesine atıfta bulunuluyor . 

Kuran’ın İsrailliler tarafından bu şekilde kullanılması, hem Gazze’deki Filistinlilerden hem de dünya Müslümanlarından tepki çekti. 

İSRAİL TÜNEL AĞINI SULAR ALTINDA BIRAKMAK İSTİYOR

Wall Street Journal’da yer alan bir rapora göre İsrail, Kasım ayında Gazze’nin kuzeyindeki El Şati mülteci kampının bir mil kuzeyinde en az beş büyük deniz suyu pompasının montajını  tamamladı .

Raporda, pompaların Akdeniz’den su çekebildiği ve saatte binlerce metreküp taşıyabildiği, böylece İsrail’in Gazze’nin tünel ağını haftalar içinde sular altında bırakabileceği belirtiliyor. 

ABD’li yetkililer, Washington’un planlar hakkında bilgilendirildiğini ve tünel ağının devre dışı bırakılmasının fizibilitesini, çevresel etkisini ve askeri değerini değerlendirdiğini söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x